Regionalny Program Województwa Opolskiego | Strona internetowa RPO WO 2014-2020 - rpo-test-ocrg.opolskie.pl

ban-header-left.png b731de4a15dcee34b568554f7dd9ef83
smakuj życie Unia Europejska
Opcje zaawansowane

Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:

ban-newsletter.png da3083819bc447fda25a641527a9da61

Pożyczki do 50 tys. zł udzielane z półroczną karencją to wymierne wsparcie dla firm w czasach koronawirusa proponowane przez Samorząd Województwa Opolskiego. Udziela ich maksymalnie na 4 lata Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju (ORFR).

Właściciele firm, które musiały zostać zamknięte z dnia na dzień w związku z pandemią koronawirusa, znaleźli się w ostatnich tygodniach w niezwykle trudnej sytuacji. Wiele z nich nie ma dziś pieniędzy na ponoszenie stałych kosztów. Ci, którzy z dnia na dzień musieli zamknąć firmy dla klientów, mogą skorzystać ze specjalnych pożyczek udzielanych już przez Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju. Jest to spółka, którą ponad dwa lata temu utworzył Samorząd Województwa Opolskiego by wspierać działalność opolskich przedsiębiorstw.  

– By wyjść naprzeciw trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się dziś przedsiębiorcy, zdecydowaliśmy się na uruchomienie zupełnie nowego, korzystnego dla firm, produktu pożyczkowego w Opolskim Regionalnym Funduszu Rozwoju – informuje Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. – To oprocentowane nisko pożyczki obrotowe na pokrycie bieżących wydatków. Mogą wynieść do 50 tysięcy złotych. Przedsiębiorca otrzyma pieniądze i od razu dostanie też półroczną prolongatę na spłatę tej pożyczki. To oznacza, że przez te pół roku będzie spłacał tylko odsetki. Przy pożyczce na czas do 48 miesięcy – bo takich kredytów możemy udzielać – miesięczna rata przez pół roku wynosiłaby około 130 złotych – wyjaśnia Ogłaza. Raty kapitałowe byłyby natomiast spłacane po tym okresie karencji.

Szczegółowe informacje o specjalnych pożyczkach można znaleźć na stronie Opolskiego Regionalnego Funduszu Rozwoju (www.orfr.opole.pl) w zakładce „Pożyczka dla przedsiębiorców w związku z COVID-19”. Także w tej zakładce umieszczono komplet dokumentów niezbędnych do tego, by o taką pożyczkę się starać. Jakie są zasady jej udzielania?

Kwota pożyczki: do 50 000,00 PLN

Cel kredytowania: finansowanie bieżącej działalności gospodarczej, potrzeb obrotowych charakterystycznych dla prowadzonej działalności gospodarczej

Okres kredytowania: do 4 lat

Warunki cenowe:

Oprocentowanie – oparte na stopie referencyjnej i marży od 3% w skali roku
prowizja za rozpatrzenie wniosku – 0,00 zł
prowizja za udzielenie pożyczki – 0,00 zł

Kto może dostać pożyczkę?

Mikro, mały lub średni przedsiębiorca, który:

1) prowadzi działalność gospodarczą od minimum 24 miesięcy;

2) jest zarejestrowany na terenie województwa opolskiego albo prowadzi działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego;

3) ma zdolność do spłaty pożyczki wraz z odsetkami w umownym terminie spłaty;

4) nie ma zaległości wobec Urzędu Skarbowego i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za 2019 r.;

5) nie ma zaległości z tytułu podatków i opłat lokalnych za 2019 r.;

6) nie jest wobec niego prowadzone postępowanie upadłościowe, naprawcze lub likwidacyjne.

Zabezpieczenie: Podstawową formą zabezpieczenia spłaty Pożyczki jest weksel in blanco poręczony przez osobę fizyczną lub prawną wraz z deklaracją wekslową oraz inne formy zabezpieczeń zgodnie z postanowieniami § 4 ust. 4 Regulaminu.

ORFR prosi, aby wniosek wraz z wymaganymi dokumentami przesyłać w formie skanu z podpisem z jednego adresu e-mail i w miarę możliwości całość w jednej wiadomości. To przyspieszy procedowanie wniosku.

Więcej o pożyczkach z ORFR oraz niezbędną dokumentację można znaleźć tu:

http://orfr.opole.pl/pozyczka-dla-przedsiebiorcow-zwiazku-covid-19/

Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
Ostatnia modyfikacja: 02.04.2020Przez: M.Nowak
Wyświetleń: 1604
punkt informacyjny

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki
ul. Krakowska 38, 45-075 Opole
tel: 48 77 403 36 60, 48 77 403 36 61
info@ocrg.opolskie.pl

narodowa strategia spójności unia europejska